luni, 26 mai 2008
Premii Olyfran!
Vã asteptãm!
Concursul de Traduceri “Corneliu M. Popescu”
Ediţia a 6-a – regională
Rezultatele la Secţiunea Olyfran
Nr crt
| Numele şi prenumele
| Punctajul şi timpulde rezolvare
| Instituţia
| Locul din concurs
| ||
1. | Burghelea Manuela (age 15) imanueladel@yahoo.com Vaslui, ROUMANIE | 72 ( 263 sec. ) | LSP Vaslui | 1 |
| |
2. | baciu madalin (age 16) v_valek@yahoo.com vaslui, ROUMANIE | 50 ( 29 sec. ) | LMK Vaslui | 2 |
| |
3. | andone diana (age 16) geo_reveur@yahoo.com vaslui, ROUMANIE | 45 ( 339 sec. ) | LMK Vaslui | 3 |
| |
4. | Salaru Andrei - Alexandru (age 16) andrey_alexutz@yahoo.com Vaslui, ROUMANIE | 41 ( 34 sec. ) | LMK Vaslui | 4 |
| |
5. | focsa alin (age 16) alinionut_alinionut@yahoo.com vaslui, ROUMANIE | 37 ( 31 sec. ) | LMK Vaslui | 5 |
| |
6. | paulet florina (age 16) flor_xxx16@yahoo.com bacau, ROUMANIE | 37 ( 322 sec. ) | Bacău | 6 |
| |
7. | radasanu george (age 15) georgelino2005@yahoo.com vaslui, ROUMANIE | 36 ( 42 sec. ) | LMK Vaslui | 7 |
| |
8. | incepatori4 incepatori4 (age 14) incepatori4. incepatori4@olyfran.org vaslui, ROUMANIE | 36 ( 146 sec. ) | ? | 7 |
| |
9. | Ciolacu Vlad (age 16) skater_boy_26@yahoo.com Vaslui, ROUMANIE | 34 ( 195 sec. ) | LMK Vaslui | 8 |
| |
10. | cristinagrigore cristinagrigore (age 16) cristinagrigore. cristinagrigore@olyfranix.org vaslui, ROUMANIE | 32 ( 169 sec. ) | LMK Vaslui | 9 |
| |
11. | vasilache daniela (age 17) vasilachedaniela. vasilachedaniela@olyfranix.org vaslui, ROUMANIE | 20 ( 272 sec. ) | ||||
LMK Vaslui | 10 | |||||
12. | Ciulei Ioan (age 16) yonutz_kid_15@yahoo.com Vaslui, ROUMANIE | 18 ( 83 sec. ) | LMK Vaslui | 11 |
| |
13. | Ciocan Razvan (age 14) Razvy_star@yahoo.com Vaslui, ROUMANIE | 18 ( 308 sec. ) | Vaslui
| 11 |
| |
14. | Dragut Cosmin (age 15) saky_hayhuy@yahoo.com bl 446, ROUMANIE | 15 ( 40 sec. ) | LMK Vaslui | 12 |
| |
15. | adam oana madalina (age 15) oana_mada_fcvaslui@yahoo.com vaslui, ROUMANIE | 15 ( 134 sec. ) | LMK Vaslui | 12 |
| |
16. | tizu maria (age 16) your_worse_ nightmare77@yahoo.com vaslui, ROUMANIE | 15 ( 134 sec. | LMK Vaslui | 12 |
| |
|
Salutations oyfraniennes,
Prof. dr. W. Clijsters Universiteit Hasselt - Centrum Toegepaste Linguïstiek Agoralaan - Gebouw D - Kamer B 66 BE-3590 DIEPENBEEK
Director Centre of Applied Linguistics Président Olyfran (assoc.loi 1901) et Olyfran-Vlaanderen Voorzitter DiWeF - Président Alliance française Limburg
duminică, 25 mai 2008
Rezultate 2008
Felicitãri!
Concursul de Traduceri “Corneliu M. Popescu”
Ediţia a 6-a Regională - 2008
Secţiunea franceză JUNIORI
Nr crt | Numele şi prenumele | Scoala | Nota | Locul |
1 | Burghelea Manuela | LSP | 9.8 | 1 |
2 | Scurtu Alexandra | Neamţ | 9,5 | 2 |
3 | Lefter Diana | LER | 9 | 3 |
4 | Nebunu Delia | LMK | 8.5 | 4 – menţiunea 1 |
5 | Caraiman Mihaela | LMK | 8 | 5 – menţiunea 2 |
6 | Chirilă Oana | LMK | 8 | 5 |
7 | Dorneanu Aura | Sc 6 Vs | 8 | 5 |
8 | Ropotică Irina | Neamţ | 7,5 | 6 – menţiunea 3 |
9 | Cataramă Elena | Sc 6 Vs | 7,5 | 6 |
10 | Iacobeanu Denisa | Bacău | 7,5 | 6 |
11 | Arcălianu Mădălina | LMK | 7,5 | 6 |
12 | Asavei Maria | LER | 7,1 | 7 |
13 | Bălţatu Anda | LMK | 7,00 | 8 |
14 | Moisă Alexandra | LMK | 7,00 | 8 |
15 | Dănilă George | Bacău | 7,00 | 8 |
16 | Suculiuc Delia | LER | 7,00 | 8 |
17 | Leogan Lioara | Sc 6 Vs | 7,00 | 8 |
18 | Pricop Nicoleta | LER | 7,00 | 8 |
19 | Andronic Elena | LMK | 7,00 | 8 |
20 | Burdujanu Alice | LSP | 7,00 | 8 |
21 | Proca Adelina | Gr Sc Codăeşti | 6,85 | 9 |
22 | Năstasă Oana | LER | 6,5 | 10 |
23 | Rădăşanu Georgian | LMK | 6,5 | 10 |
24 | Tibuleac Mihaela | LMK | 6,00 | 11 |
25 | Cataramă Teodora | LSP | 6,00 | 11 |
Concursul de Traduceri “Corneliu M. Popescu”
Ediţia a 6-a Regională - 2008
Secţiunea franceză SENIORI
Nr. crt | Numele şi prenumele | Scoala | Nota scris | Nota oral | Media | Locul |
1 | Avasiloaei Ioana | LCV Huşi | 9.8 | 10 | 9.9 | 1 |
2 | Guţanu Elena | | 9.6 | 10 | 9.35 | 2 |
3 | Donea Caterina | LCV | 9.00 | 9.5 | 9.25 | 3 |
4 | Hordoan Adina | | 8.15 | 10 | 9.08 | 4 menţiunea 1 |
5 | Roşca Florin | | 8.05 | 10 | 9.03 | 5 – menţiunea 2 |
6 | Radu Alexandru | LMK | 8.5 | 9.5 | 9.00 | 6 – menţiunea 3 |
7 | Postovaru Monica | LSP | 8.00 | 9.75 | 8.87 | 7 |
8 | Hana Andreea | | 7.80 | 9.75 | 8.77 | 8 |
9 | Costandache Andreea | LER | 8.5 | 9.00 | 8.75 | 9 |
10 | Ghiga Corina | LER | 8.00 | 9.5 | 8.75 | 9 |
11 | Rotaru Cerasela | LMK | 7.4 | 10 | 8.7 | 10 |
12 | Panaghie Mădălina | LMK | 8.5 | 8.5 | 8.5 | 11 |
13 | Ciumac Daniela | | 8.8 | 7.5 | 8.15 | 12 |
14 | Ciornîi Mariana | | 8 | 8 | 8 | 13 |
15 | Nedelcu Oana | LER | 7.35 | 7.75. | 7.55 | 14 |
16 | Lupu Eliza | Piatra-Neamţ | 7.00 | 8.00 | 7.5 | 15 |
17 | Hortolomei Ilona | LCV | 7 | 7.5 | 7.25 | 16 |
18 | Vieriu Ionela | LSP | 7 | 7 | 7 | 17 |
19 | Pârnău Marina | | 6 | 7 | 6.5 | 18 |
20 | Tican Alina | LSP | 8 | neprezentat | - | - |
21 | Buhai Iuliana | LER | 7.5 | neprezentat | - | - |
22 | Murguleţ Raluca | LMK | 7.5 | neprezentat | - | - |
23 | Chiriluţă Tabita | LSP | 7.5 | neprezentat | - | - |
24 | Pintilie Diana | LMK | 7.3 | neprezentat | - | - |
Concursul de Traduceri “Corneliu M. Popescu”
Ediţia a 6-a Regională - 2008
Secţiunea spaniolă JUNIORI
Nr crt | Numele si prenumele | Scoala | Nota | Locul |
1 | Sevescu Diana | LMK | 9.25 | 1 |
2 | Jitaru Paula Adelina | LAR | 9.2 | 2 |
3 | Cenuşă Gabriela | LSP | 9.1 | 3 |
4 | Costea Andreea | LMK | 9 | 4 – menţiunea 1 |
5 | Rusu Adelina | Sc 3 HuşiuşiHu | 9 | 4 |
6 | Rusu Ana | LSP | 9 | 4 |
7 | Bulbuc Andreea | LMK | 8.9 | 5 – menţiunea 2 |
8 | Axinte Teodor | LAR | 8.9 | 5 |
9 | Pricope Cristina | LSP | 8.9 | 5 |
10 | Tănase Cipriana | LMK | 8.7 | 6 – menţiunea 3 |
11 | Bocu Mariana | Sc A. Panu | 8.5 | 7 |
12 | Pascaru Andreea | LMK | 8,5 | 7 |
13 | Grumezescu Andreea | LMK | 8.4 | 8 |
Concursul de Traduceri “Corneliu M. Popescu”
Ediţia a 6-a Regională - 2008
Secţiunea spaniolă SENIORI
Nr crt | Numele şi prenumele | Scoala | Nota | Locul |
1 | Ambrono Iustina | LMK | 9.5 | 1 |
2 | Vasilache Cătălina | LMK | 9.4 | 2 |
3 | Rădvan Alina | LMK | 9.3 | 3 |
4 | Mîndrescu Andreea | LMK | 9.25 | 4 - Menţiunea 1 |
5 | Vîrnă Ana Geanina | LCV Huşi | 9.1 | 5 – menţiunea 2 |
6 | Chircă Adelina | LER | 8.9 | 6 - menţiunea 3 |
Concursul de Traduceri “Corneliu M. Popescu”
Ediţia a 6-a – regională
24 mai 2008
Rezultate – limba engleză juniori
Nr crt | Numele şi prenumele | Scoala | Nota | Locul |
1 | Gheorghe Alexandra | Al I Cuza Galaţi | 9.67 | 1 |
2 | Popa Diana Mălina | LMK Vs | 9,65 | 2 |
3 | Miron Mădălina | LMK Vs | 9.37 | 3 |
4 | Basalic Loredana | LMK Vs | 9.22 | 4 – menţiunea 1 |
5 | Tiplea Cosmin | LMK Vs | 8.75 | 5 |
6 | Mărăndescu Octavian | LCV Huşi | 8.5 | 6 |
7 | Popa Alexandru | CN Gh.Roşca-Codreanu | 8.13 | 7 |
8 | Matei Emilia Elena | Gh Vrânceanu - | 8.12 | 8 |
9 | Ciocan Alexandra | CN St cel Mare Bacău | 8.05 | 9 |
10 | Dascălu Andrei-Ioan | Gh Vrânceanu - | 8.00 | 10 |
11 | Burlacu Alexandra | LMK Vs | 7.65 | 11 |
12 | Smeu Florin Ciprian | ? | 7.60 | 12 |
13 | Crăilescu Andra | C. Hogaş Piatra-Neamţ | 7.50 | 13 |
14 | Toma Cosmin Bogdan | L. Ped. Bîrlad | 7.50 | 13 |
15 | Ibănescu Andreea | CN Gh.Roşca-Codreanu | 7.25 | 14 |
16 | Jitariu Andrei | Gh Vrânceanu - | 7.25 | 14 |
17 | Ghica Bianca | L. Ped. Bîrlad | 7.25 | 14 |
18 | Abu-Zuaiter Diana | Gh Vrânceanu - | 7.25 | 14 |
19 | Nour Marius | CN St cel Mare Bacău | 7.25 | 14 |
20 | Chiroşcă Elena Raluca | LMK Vs | 7.25 | 14 |
21 | Cărămidaru Claudia | Al I Cuza Galaţi | 7.00 | 15 |
22 | Harabagiu Mihaela | C. Hogaş Piatra-Neamţ | 7.00 | 15 |
23 | Dobrea Andrada | C. Hogaş Piatra-Neamţ | 7.00 | 15 |
24 | Nica Felix | LMK Vs | 7.00 | 15 |
25 | Popa Tolontan Monica | LMK Vs | 7.00 | 15 |
26 | Dobranis Andrei | CN St cel Mare Bacău | 7.00 | 15 |
27 | Pais Alexandru | LSP Vs | 6.87 | 16 |
28 | Agafiţei Floris | LMK Vs | 6.87 | 16 |
29 | Zavate Dragoş | LMK Vs | 6.87 | 16 |
30 | Zaharia Bogdan | | 6.87 | 16 |
31 | Budeanu Oana | LMK Vs | 6.82 | 17 |
32 | Gache Diana | C. Hogaş Piatra-Neamţ | 6.75 | 18 |
33 | Arsene Lavinia | C. Hogaş Piatra-Neamţ | 6.75 | 18 |
34 | Grosu Stelian | LAR Vs | 6.75 | 18 |
35 | Cernei Dumitru | CN Gh.Roşca-Codreanu | 6.75 | 18 |
36 | Irimia Dan Adrian | V. Alecsandri Bacău | 6.75 | 18 |
37 | Ciulina Tudor | V. Alecsandri Bacău | 6.75 | 18 |
38 | Trifan Alexandru | CN Gh.Roşca-Codreanu | 6.50 | 19 |
39 | Popîrda Ioana | C. Hogaş Piatra-Neamţ | 6.50 | 19 |
40 | Cîmpianu Vladiana | LMK Vs | 6.50 | 19 |
41 | Hură Ioana | V. Alecsandri Bacău | 6.37 | 20 |
42 | Diaconu Ruxandra | C. Hogaş Piatra-Neamţ | 6.25 | 21 |
43 | Dobre Maximilian | Al.I.Cuza Galaţi | 6.25 | 21 |
44 | Ilaş Corina | CN Gh.Roşca-Codreanu | 6.25 | 21 |
45 | Trifu Vlad | CN Gh.Roşca-Codreanu | 6.25 | 21 |
46 | Metehău Alina | CN Gh.Roşca-Codreanu | 6.00 | 22 |
47 | Ionescu Elena | LSP | 6.00 | 22 |
48 | Ciuhan Vlad | CN Gh.Roşca-Codreanu | 5.75 | 23 |
49 | Niţică Izabela | LSP | 5.75 | 23 |
50 | Dîmbu Robert | ? | 5.75 | 23 |
51 | Bursuca Ionuţ | M. Eminescu Bîrlad | 5.75 | 23 |
52 | Tanţu Alexandru | | 5.75 | 23 |
53 | Brânză Ana | Al. I. Cuza Galaţi | 5.62 | 24 |
54 | Butnaru Elena | LMK Vs | 5.50 | 25 |
55 | Mazilu Adrian | | 5.37 | 26 |
56 | Cozma Andrei | LSP | 5.25 | 27 |
57 | Pătraşcu Ana-Maria | | 5.25 | 27 |
58 | Olaru Adnana | | 5.20 | 28 |
59 | Alexa Geanina | L. Ped. Bîrlad | 5.17 | 29 |
60 | Jakob Alexandru | L. Ped. Bîrlad | 5.00 | 30 |
61 | Bichir Elena | Sc. 5 Vs | 5.00 | 30 |
62 | Atuduri Ioana | | 5.00 | 30 |
63 | Balan Dragoş | L. Ped. Bîrlad | 5.00 | 30 |
64 | Zuzu Corneliu | LMK Vs | 5.00 | 30 |
65 | Rusu Alexandra | LMK Vs | 5.00 | 30 |
66 | Pricop Augustin | LSP | 5.00 | 30 |
67 | Munteanu Cristian | | 5.00 | 30 |
68 | Asoltanei Laura | Sc 5 Vaslui | 4.25 | 30 |
Concursul de Traduceri “Corneliu M. Popescu”
Ediţia a 6-a – regională
24 mai 2008
Rezultate – limba engleză seniori
Nr. crt. | Numele şi prenumele | Scoala | Nota | Locul |
1 | Grigoraş Alexandru | Gh Vrânceanu - | 9.70 | 1 |
2 | Blăniţă Gabriel | LMK Vs | 9.60 | 2 |
3 | Vasile Augustina | Gh Vrânceanu - | 9.50 | 3 |
4 | Bradu Dan | CN Gh.Roşca-Codreanu | 9.40 | Menţiunea 1 - 4 |
5 | Ciacîru Andra | LMK | 9.30 | 5 |
6 | Branea Raluca | V. Alecsandri Bacău | 9.20 | 6 |
7 | Ioniţă Sorina | CN Gh.Roşca-Codreanu | 9.15 | 7 |
8 | Radu Stefania | Gh Vrânceanu - | 9.10 | 8 |
9 | Năstac Radu | Gh Vrânceanu - | 9.10 | 8 |
10 | Popa Elena | LMK | 9.10 | 8 |
11 | Madin Georgiana | C. Hogaş Piatra-Neamţ | 9.00 | 9 |
12 | Câmpanu Raluca | Gh Vrânceanu - | 9.00 | 9 |
13 | Trufea Andra | LMK | 9.00 | 9 |
14 | Rotaru Cristina | LMK | 8.90 | 10 |
15 | Lungu Alexandra | LMK | 8.80 | 11 |
16 | Oatu Andra | LMK | 8.75 | 12 |
17 | Achiţei Bogdan | LMK | 8.70 | 13 |
18 | Costandache Maria | LCV | 8.60 | 14 |
19 | Lăudatu Elena | LMK | 8.50 | 15 |
20 | Parlopan Daniel | CN Gh.Roşca-Codreanu | 8.40 | 16 |
21 | Cironohuz Andra | LCV | 7.75 | 17 |
22 | Tonea Mihaela | L. T. “M. Eminescu” | 7.75 | 17 |
23 | Păsărică Alexandru | LMK | 7.75 | 17 |
24 | Beciu Andreea | CN Gh.Roşca-Codreanu | 7.50 | 18 |
25 | Agafiţei Alina | LMK | 7.50 | 18 |
26 | Cantoreanu Daniel | C. Hogaş Piatra-Neamţ | 7.50 | 18 |
27 | Lascăr Cristina | LCV | 7.50 | 18 |
28 | Caradinţă Philippe | L. Ped. Bîrlad | 7.50 | 18 |
29 | Bulbuc Dan | LMK | 7.50 | 18 |
30 | Vizureanu Ceorgiana | CN Gh.Roşca-Codreanu | 7.50 | 18 |
31 | Iuraşcu Daniela | CN Gh.Roşca-Codreanu | 7.20 | 19 |
32 | Mocanu Vlad | LSP | 7.20 | 19 |
33 | Huţanu Corina | L. T. “M. Eminescu” | 7.10 | 20 |
34 | Radu Elena | L. T. “M. Eminescu” | 7.00 | 21 |
35 | Puşcaşu Cerasela | L. T. “M. Eminescu” | 7.00 | 21 |
36 | Dimofte Condela | “Al.I.Cuza” | 7.00 | 21 |
37 | Rusu Eduard | L. Ped. Bîrlad | 6.50 | 22 |
38 | Furceanu Mădălina | L. T. “M. Eminescu” | 6.20 | 23 |
39 | Ifrim Andrei | L.Ped. Bîrlad | 6.00 | 24 |
40 | Jacotă Elena | L. T. “M. Eminescu” | 6.00 | 24 |